Vyberte stránku

Velké cesty malých kol

TransAsia, okolo Asie – Vackovi

Další dlouho nesplněný sen se stal skutečností 30.7.2011, kdy jsme spojili dva naše nejmilovanější dopravní prostředky, kolo a vlak, a vyjeli „po zemi“ do říše Středu. Tentokrát už od domu v sedlech kol na malé nádražíčko naší rudo-oranžové vísky, abychom přejeli na pražské hlavní nádraží a odtud ve 20:17 odjeli několika spoji do St. Peterburgu a dále přes Sibiř a Mongolsko do Pekingu, odkud jsme se začali opět přibližovat k domovu. Celá tato tří a půl měsíční cesta byla nakonec dobrodružnější, než jsme sami čekali. Za zmínku určitě stojí zemětřesení, které nás potkalo pod Everestem, zarostlé a ožralé Rusko nebo průjezd Indií, což byl opravdu zážitek na celý život. Z celé cesty se nám nakonec nejvíce líbil Irán a jeho úžasní a nesmírně pohostinní lidé. Expedice skončila na veletrhu Bike Brno, kam jsme přijeli 11.11.2011 na kolech rovnou od vlaku EC174 z Budapešti, abychom tam v 11 hodin rozbili náš poslední kemp.

Skládací kola 2x9 sp. | BURLEY Travoy – nákladní vozík

Reportáž

Cotswolds, lov na celebrity – Bóša a Terez

V jednom časopise jsem se dočetla, že většina londýnských celebrit jezdí na rekonvalescenci po pařbách a extrémně náročných natáčení či koncertech do malebné dovolenkové oblasti Cotswolds. Dává to smysl, po dálnici se tam z hlavního města v červeném poršáku či bé-em-véčku dostanete za pár hodin.  Čistě country životní styl je odpočinek sám o sobě, protože železobetonová, podpadko-kravatová a busy-bussiness-non-stop-stress městská kultura Londýna je jen pro silnější nátury.

TERN Link D8

Reportáž

Island na Skladačke – Maťo a Adam

Nápad vydať sa na Island na „skladačkách“ vznikol kde inde, ako v krčme pri pive. Tu sme sa stretli účelovo s cieľom naplánovať si nejakú letnú „dovolenku“. Na destinácii sme sa zhodli rýchlo, Island a jeho vnútrozemie nás proste lákal oboch. Ostávalo len vymyslieť, akým spôsobom krajinu prejsť. Ako prvý padol nápad ísť na mopedoch. Tento plán však stroskotal pri zisťovaní ceny trajektu. Je príliš drahý a zdĺhavý. Preto sme prešli k alternatíve cestovania lietadlom, avšak do lietadla by sme mopedy ťažko zobrali. Zrazu Maťa napadlo: „tak zoberme bicykle, také tie skladacie, tie dáme do tašky a pôjdeme na nich“. A tak sa teda chystáme na Island, kde chceme na týchto bicykloch, ktoré boli stvorené na úplne iné účely, precestovať 1000 km. Z toho 400 km nehostinným vnútrozemím, bez cudzej pomoci, z vlastných zásob.

Skládačky 1x1 sp

Více

Jamajka – Vackovi

Exotický ostrůvek v Karibiku s odérem marihuany, pouličními bary a všudypřítomným reggae  je dnes doslova decimován turistickým průmyslem a to především z USA. Přesto však je možné najít zákoutí, kde je stále ještě skutečná Jamajka. Je to zejména kopcovité a věčně zelené vnitrozemí a úplný východ ostrova. Pokud se na Jamajku také podíváte, nezapomeňte ochutnat výborný jamajský rum a především jednu z nejchutnějších káv na světě, která se pěstuje v Modrých horách.

TERN Link D8

Více

Share This